Wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł

Wyciskarka wolnoobrotowa to dobry wybór, jeżeli chcemy w łatwy i szybki sposób przyrządzać pyszne, a zarazem zdrowe napoje. Takie urządzenie może polepszyć smak napoju nie tracąc cennych witamin. Jeśli lubicie zdrowy styl życia i zamierzacie pić więcej domowych soków, zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem.

Przygotowaliśmy kilka cennych porad dotyczących wyciskarki wolnoobrotowej do 1000 zł. Nie tylko wskażemy Wam. który produkt jest najlepszy, podpowiemy również jakie rodzaje są dostępne na sklepowych półkach i na co zwracać szczególną uwagę podczas zakupu.

Zapraszamy do lektury!

Czy warto kupić wyciskarkę wolnoobrotową do 1000 zł?

Zalety wyciskarki wolnoobrotowej do 1000 zł zależą od typu, na jaki ostatecznie się zdecydujemy. Z pewnością soki zrobione samodzielnie w domu są dużo zdrowsze i smaczniejsze od tych zakupionych z sklepie. Choć zakup gotowego soku jest szybszy, wiele ryzykujemy z naszym zdrowiem, albowiem gotowe produkty zawierają wiele cukrów złożonych i substancji konserwujących.

Soki wykonane w domu za pomocą wyciskarki wolnoobrotowej do 1000 zł zawierają tylko i wyłącznie naturalnie występujące w owocach i warzywach cukry proste. Mają one o wiele więcej wartości odżywczych i są dobre dla detoksu organizmu. To także dobry sposób na przemycenie codziennej dawki warzyw i owoców, nie tylko u osoby dorosłej. To także sprytny sposób na niejadków.

Wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł
Wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł. Gdzie kupić? / Ranking, opinie i ceny

Wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł powinna znaleźć się w każdej kuchni. To nie tylko dobry sposób, by jeść bardziej zdrowo, ale też, by urozmaicić swój jadłospis. Soki można zabrać ze sobą do pracy, szkoły, czy na rodzinny spacer, jako alternatywę do słodkich batoników.

Jaką wyciskarkę wolnoobrotową do 1000 zł wybrać i kupić?

Obecnie na rynku jest wiele wyciskarek wolnoobrotowych do 1000 zł. Nic dziwnego, że każdy z nas zastanawia się jaką kupić. Modele mogą się od siebie różnić parametrami, wyglądem, kolorem czy dodatkowymi funkcjami.

Elementy, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę:

  • moc,
  • prędkość obrotów,
  • typ,
  • pojemność,
  • blokada kapania,
  • głośność pracy,
  • rozmiar urządzenia,
  • kolor,
  • funkcje dodatkowe.

Moc i prędkość obrotów wyciskarki wolnoobrotowej do 1000 zł

Wyciskarki wolnoobrotowe do 1000 zł w większości modeli mają moc od 150 W do 200 W. Jest to wystarczająca moc urządzenia, by wykonywać soki w domowej kuchni. !50W daje średnio 45 obrotów na minutę. 200 W to już 82 obroty na minutę. Nie wytwarza się wtedy za wysoka temperatura, co powoduje, że urządzenie nie nagrzewa się zbyt szybko. Dodatkowo cenne substancje odżywcze i witaminy nie są narażone na wyparowanie.

Niektóre wyciskarki wolnoobrotowe do 1000 zł mają większą moc – do 240 W. Pozwala to na wyciskanie na prawdę twardych owoców i warzyw. Nie musimy rezygnować z ulubionych soków w obawie przed zepsuciem urządzenia. Pamiętajmy, że im wyższa moc urządzenia, tym lepiej poradzi sobie z wyciskaniem soków.

Typ wyciskarki wolnoobrotowej do 1000 zł

W zasadzie mamy tylko dwa typu wyciskarki wolnoobrotowej do 1000 zł. Jest ona pionowa lub pozioma. To tylko od nas zależy, którą wybierzemy. Warto spojrzeć ile mamy miejsca w kuchni, na to które urządzenie będzie bardziej pasowało do naszego stylu.

Pojemność wyciskarki wolnoobrotowej do 1000 zł

Jeśli chodzi o pojemność wyciskarki wolnoobrotowej do 1000 zł, tu również należy zwrócić uwagę na dwa aspekty. Pojemność naczynia na sok oraz pojemność naczynia na miąższ. Najlepiej, by naczynie na sok miało 1 L pojemności. Z pewnością jest do duże ułatwienie, gdy chcemy na raz przygotować sok dla dwóch, a nawet czterech osób.

Pojemnik na miąższ w wyciskarce wolnoobrotowej do 1000 zł może być nieco mniejszy, ponieważ w każdej chwili możemy zatrzymać urządzenie i wyjąć to, co nam nie potrzebne. Polecane są jednak pojemniki o pojemności około 0,8 L.

Blokada kapania w wyciskarkach wolnoobrotowych do 1000 zł

Blokada kapania występuje w większości modeli wyciskarek wolnoobrotowych do 1000 zł. Jest to bardzo przydatna funkcja, która uniemożliwia wykapanie cieczy podczas działania urządzenia. Mamy pewność, że nasza kuchnia nie jest narażona na przypadkowe pobrudzenie tworzonym sokiem.

Głośność pracy wyciskarki wolnoobrotowej do 1000 zł

Najlepiej wybrać jak najcichszą wyciskarkę wolnoobrotową, szczególnie, gdy w domu jest małe dziecko. Ciche urządzenie to nie tylko komfort dla malucha, ale i dla nas samych, czasem też dla sąsiadów.

Rozmiar wyciskarki wolnoobrotowej do 1000 zł

W małej kuchni rozmiar wyciskarki wolnoobrotowej do 1000 zł ma znaczenie. Producenci zadbali o to, aby ich urządzenia zajmowały w naszej przestrzeni domowej jak najmniej miejsca. Warto zwrócić uwagę ile miejsca mamy na blacie, gdzie miałoby stać urządzenie i czy w codziennym użytkowaniu będzie nam wygodnie go obsługiwać oraz czy nie będzie zbyt zawadzać.

Jaką wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł wybrać
Jaką wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł wybrać? / Ranking, ceny i opinie

Kolor wyciskarki wolnoobrotowej do 1000 zł

Producenci postarali się, by kolorystyka wyciskarek wolnoobrotowych do 1000 zł był różnorodna. Mamy do wyboru nie tylko tradycyjny czarny lub biały kolor, ale też szare lub wielokolorowe. Możemy dobierać urządzenia pod kolor naszej kuchni. Nie musi to być wcale coś ciemnego. Obecnie modne są kolory np. czerwone, niebieski, a także kolory pastelowe takie jak niebieski czy różowy.

Funkcje dodatkowe wyciskarki wolnoobrotowej do 1000 zł

Wiele wyciskarek wolnoobrotowych zostało wyposażonych w dodatkowe funkcję. Jedną z nich jest przycisk biegu wstecznego. Zapobiega to blokowaniu się składników w urządzeniu. Często dodane są filtry do soków, tak, aby żaden nadmierny miąższ się do niego nie dostał.

Producenci wyciskarek wolnoobrotowych do 1000 zł praktycznie do każdego produktu dodają dodatkowy pojemnik na sok lub specjalną do niego nakrętkę, by móc napój zabrać ze sobą gdzie tylko chcemy.

Tworzone są też otwory XL, aby zaoszczędzić nasz czas przeznaczony na krojenie warzyw czy owoców. Kiedyś otwory były dość małe i często większe produkty spożywcze nie mieściły się. Teraz już nie mamy z tym problemu. Po prostu wrzucamy ulubione warzywo lub ulubiony owoc i cieszymy się pysznym sokiem.

Producenci zadbali też o maluchy i stworzyli funkcję tworzenia przecierów owocowych i warzywnych, a nawet lodów. Z myślą o wegetarianach i weganach stworzono opcję przyrządzania nasion i orzechów, co można wykorzystać np. do zrobienia domowego mleka migdałowego.

Gdzie kupić wyciskarkę wolnoobrotową do 1000 zł ?

Dobra wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł to zakup, który warto dokonać w sklepie stacjonarnym RTV lub AGD. Zawsze możemy dopytać doradców klienta o to, czego nie jesteśmy pewni. Z pewnością zostaniemy fachowo obsłużeni. Możemy też dokonać zakupu przez internet. Do znanych producentów należą: Silvercrest, Philips, Oscar, Tefal i inni.

Najlepsza wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł
Najlepsza wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł

Wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł – opinie

Co sądzicie o wyciskarce wolnoobrotowej do 1000 zł? Na co zwracacie szczególną uwagę podczas zakupu? Może macie doświadczenia z jakimś konkretnym modelem? Czekamy na Wasze opinie w sekcji komentarze!

Wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł / Ranking najlepszych

Dysponując nawet małym budżetem jesteśmy w stanie znaleźć dla siebie dobrej jakości urządzenia. Pomocny jest w tym ranking polecanych modeli. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy ranking najlepszych wyciskarek wolnoobrotowych do 1000 zł.


|| »2023